شارژر وایرلس

شارژهای قدیمی با استفاده از سیم جریان الکتریکی را به گوشی و یا سایر ابزارهای قابل شارژ منتقل می‌کنند. یکی از فناوری‌های جدید که چند سالی است در گوشی‌های هوشمند به کارگرفته شده است. امکان شارژ بدون اتصال سیم است.

البته این شارژرها توانایی شارژ از راه دور را ندارند و همچنان لازم است تا گوشی را در محل تعبیه شده روی دستگاه شارژر بی‌سیم قرار دهید.

شارژر بی‌سیم چه طور کار می‌کند ؟

روش کارکرد شارژرهای بی‌سیم، تبدیل جریان الکتریکی به میدان مغناطیسی قابل انتقال است. این میدان مغناطیسی سپس در گیرنده دریافت می‌شود و دوباره به جریان الکتریکی تبدیل می‌شود و گوشی یا ابزار دیجیتال را شارژ می‌کند.

چه ابزارهایی از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند ؟

هنوز تعداد کمی از گوشی‌های موبایل از این فناوری استفاده می‌کنند. شاید یکی از علت‌های آن، کاهش قیمت تمام‌شده برای تولید گوشی باشد و علت دیگر راندمان نسبتا پایین شارژ بی‌سیم باشد.

مقدار انرژی مصرف شده برای شارژ یک گوشی به صورت بی‌سیم بیشتر از مقدار متناظر با استفاده از سیم است.

با وجود اینکه تعداد زیادی از گوشی‌های موبایل از شارژ بی‌سیم پشتیبانی نمی‌کنند ولی قاب‌های قابل نصبی در بازار وجود دارند که روی انواع گوشی‌ها متصل می‌شوند و با کمک آن می‌توانید گوشی را به صورت بی‌سیم شارژ نمایید.

شارژر بی‌سیم چه کاربردهایی دارد ؟

استفاده از شارژر بی‌سیم برای محیط‌های کاری و پر رفت و آمد مناسب است یا برای کسانی که می‌خواهند به صورت مستمر از گوشی استفاده کنند. شارژرهای بی‌سیم می‌توانند روی میز کار قرار بگیرند و هنگامی که از گوشی استفاده نمی‌کنید، تنها کافی است گوشی را روی دستگاه قرار دهید تا به طور سریع شروع به شارژ کند و هر زمان که نیاز به استفاده از گوشی وجود داشت، بدون درگیری سیم، می‌توانید آن را از روی دستگاه بردارید و استفاده نمایید.

استفاده از شارژر بی‌سیم این مزیت را دارد که می‌توان با کمک آن ابزارهای ضد آب تولید کرد. وجود پورت‌های شارژ روی گوشی یا سایر ابزارهای الکترونیکی باعث کاهش مقاومت این دستگاه‌ها در برابر نفوذ آب می‌شود.

در سال‌های گذشته، انواع دستگاه‌های ریش‌تراش و مسواک‌های برقی که احتمال نفوذ آب در آن‌ها می‌رود، به صورت بی‌سیم شارژ می‌شده‌اند.

شارژر بی‌سیم چه مزایایی دارد ؟

مهم‌ترین مزیت شارژر بی‌سیم،‌ آسانی استفاده از آن است. سایر مزایایی که ممکن است باعث شود بخواهید از این نوع شارژر استفاده کنید عبارتند از:

  1. عدم وابستگی به نوع اتصال سیم و امکان شارژ انواع گوشی با یک شارژر
  2. عدم استهلاک و خرابی پورت گوشی و کابل انتقال در اتصال و جداکردن‌های پی در پی
  3. امکان استفاده‌ی آسان از گوشی هنگامی که در حال شارژ است. کافی است گوشی را بردارید و جابجا کنید و دوباره آن را در محل قبلی بگذارید.
  4. کاهش مزاحمت سیم شارژر گوشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *