باتری آیفون

صاحبان گوشی می‌خواهند که از گوشی خود در مدت‌های طولانی استفاده کنند بدون اینکه نیاز باشد تا مداوم آن را به شارژ بزنند یا همیشه همراه خود یک پاوربانک سنگین حمل کنند. بخش قابل توجهی از مصرف باتری گوشی به نرم‌افزارهایی که روی گوشی نصب شده و از آن‌ها استفاده می‌کنیم وابسته است.

مقدار مصرف باتری نرم‌افزارهای مختلف روی گوشی موبایل بسته به عملکردی که دارند و شکل برنامه‌نویسی آن‌ها متفاوت است. در ادامه برخی از نرم‌افزارهای پرمصرف گوشی آیفون و توصیه‌هایی برای کاهش مصرف باتری در این اپ‌ها را بررسی می‌کنیم.

۱- فیسبوک

نرم‌افزار شبکه اجتماعی فیسبوک به دلیل امکانات گسترده و ویژگی‌های زیادی که در اختیار شما قرار می‌دهد، مقدار قابل توجهی از باتری گوشی شما را نیز می‌بلعد. هنگام استفاده از فیسبوک با غیرفعال کردن دانلود خودکار تصاویر و ویدئوها، و همچنین خاموش کردن GPS گوشی می‌توانید مقدار مصرف این اپ را کاهش دهید.

۲- نقشه گوگل( گوگل مپ )

دومین نرم‌افزارکه م مقدار زیادی از باتری گوشی شما را خالی می‌کند، نقشه گوگل است. برای صرفه‌جویی در مصرف باتری می‌توانید پس از اتصال به نقشه و پیدا کردن مختصات، GPS گوشی را خاموش کنید تا مصرف باتری این اپ مقداری کمتر شود.

۳- اسنپ چت

این برنامه هم از جمله اپ‌هایی است که باتری زیادی مصرف می‌کند. با فعال‌سازی حالت Ghost مقداری از مصرف باتری این برنامه کاهش می‌یابد.

۴- پیام‌رسان‌ها

نرم‌افزارهای پیام‌رسان متعددی مثل پیام‌رسان فیسبوک و تلگرام و سیگنال و … ممکن است روی گوشی شما فعال باشد. با غیرفعال کردن دانلود خودکار رسانه‌ها در این برنامه‌ها و همچنین استفاده‌ی کمتر از ویدئوها در این‌گونه پیام‌رسان‌ها می‌توانید مقدار مصرف گوشی خود را مدیریت کنید.

۵- واتس‌اپ

نرم‌افزار پیام‌رسان واتس اپ در نسخه‌های جدید، مصرف باتری زیادی دارد و اگر می‌توانید از نرم‌افزارهای دیگری استفاده کنید، باتری شما در مدت بیشتری قابل استفاده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *