باتری

باتری‌های قابل شارژ دارای عمر مشخص و تعداد محدودی قابلیت شارژ و دشارژ هستند. علاوه بر این برای اینکه بتوانید به این مقدار مشخص شده از عمر باتری دست پیدا کنید، لازم است تا برخی نکات را برای استفاده‌ی صحیح از آن‌ها بدانید. اگر این نکات به درستی رعایت نشوند، عمر باتری کاهش پیدا می‌کند و ناچار می‌شوید زودتر از زمان استاندارد، آن‌ها را جایگزین نمایید.

نکات حفاظت از باتری

  1. برای شارژ باتری‌ها از شارژرهای استاندارد و با ولتاژ و جریان مناسب استفاده کنید.
  2. هنگامی که باتری به درصد شارژ کامل رسید، هر چه زودتر شارژر را از باتری جدا کنید.
  3. اگر می‌توانید شارژ گوشی را پیش از آنکه کاملا خالی شود انجام دهید و همچنین هنگامی که شارژ آن به حدود ۸۰ درصد می‌رسد آن را از شارژ جدا کنید.
  4. سعی کنید از افزایش دمای باتری جلوگیری کنید و همچنین باتری را در محل‌های بسیار سرد استفاده نکنید. اگر باتری در دمای معتدل نگهداری شود عمر بیشتری خواهد داشت.
  5. فناوری شارژ سریع باعث می‌شود تا دمای باتری افزایش پیدا کند و عمر آن کاهش پیدا کند. اگر عجله ندارید از حالت معمولی شارژ استفاده کنید.
  6. هنگام شارژ کردن باتری سعی کنید محیط آن را خنک نگهدارید و از گوشی هنگامی که در حال شارژ است استفاده نکنید. اگر می‌توانید برای لپ‌تاپ از پایه خنک‌کننده استفاده کنید و هنگام شارژ، قاب گوشی را از آن جدا کنید تا امکان گردش هوا و خنک شدن آن بیشتر فراهم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *